Skip to content

Spoločnosť TotalEnergies Lubrifiants ponúka pokrokové a nadčasové technológie na báze kalcium-sulfonátového komplexu, ktoré sú vyvinuté v úzkej spolupráci s významnými výrobcami zariadení. Vysoký výkon mazív CERAN sa dosahuje patentovaným výrobným procesom. Vďaka nemu vzniká špecifická trojrozmerná morfológia plastických mazív CERAN.

To najdôležitejšie o mazive Ceran

Ceran je plastické mazivo na báze kalcium-sulfonátového komplexu, ktoré je odolné proti vode a extrémnemu zaťaženiu. Toto viacúčelové plastické mazivo sa odporúča do náročných prevádzkových podmienok, pri ktorých dochádza k vysokému zaťaženiu vrátane rázov, do prašného či vlhkého prostredia alebo do prostredia s vysokými teplotami.
Mazivo CERAN je vhodné na mazanie všetkých mechanizmov a častí s vysokým zaťažením a rázmi a do prevádzkových podmienok, kde je mazivo často v kontakte s vodou (vďaka posilneným antikoróznym schopnostiam je vhodné aj do prostredia so slanou alebo znečistenou vodou). Vďaka vysokému výkonu sa na celom svete dokázalo, že technológia CERAN významne znižuje celkové náklady (TCO), napríklad znížením počtu porúch ložísk, znížením spotreby maziva a znížením údržby a prestojov strojov. Mazivá CERAN neobsahujú žiadne aditíva a vďaka svojej špeciálnej morfológii poskytujú vynikajúcu ochranu proti vysokému tlaku, oteru kovu a korózii. V prípade kontaminácie vodou je mazivo CERAN schopné absorbovať až 30 – 40 % vody bez zmeny konzistencie alebo výkonu. Pre túto výnimočnú vlastnosť sú plastické mazivá CERAN najlepšou voľbou v aplikáciách, kde je nutná prítomnosť vody, napríklad v oceliarskom, papierenskom a ťažobnom priemysle.

 

Aké výhody vám Ceran poskytuje?

 • Odolnosť proti veľkým záťažiam a zmenám teplôt
 • Ochrana proti opotrebeniu a korózii
 • Významné zníženie počtu servisných odstávok strojov
 • Zníženie rizika poškodenia zariadení
 • Vysoká mechanická a šmyková stabilita
 • Veľmi dobrý výkon pri vysokých a nízkych teplotách
 • Jednoduchá čerpateľnosť
 • Veľká oxidačná stabilita a odolnosť proti vymývaniu

Ceran – unikátny produkt, ktorý je:

 • JEDINEČNÝ: Pomocou patentovaného výrobného procesu sa uskutočňuje premena na kryštalický kalcit, ktorý je základom inverzných miciel s veľkosťou nanočastíc. A práve tie sú kľúčové na dosiahnutie jedinečných vlastností plastických mazív CERAN.
 • VŠETKO V JEDNOM: CERAN je najlepšou voľbou pre mazanie v náročných podmienkach s vysokou koncentráciou vody, pri vysokom zaťažení a vysokých teplotách, napríklad v oceliarskom, papierenskom a ťažobnom priemysle.
 • ÚSPORNÝ: Z referencií z celého sveta vidno, že patentovaná technológia CERAN výrazne znižuje celkové náklady spojené s vlastníctvom (TCO). Na požiadanie vám môžeme poskytnúť výpočet TCO na mieru.
 • ÚČINNÝ: Vďaka vysokému výkonu maziva sa znižuje jeho spotreba, zjednodušuje sa údržba a predlžuje životnosť ložísk. Menej odstávok znamená vyššiu produktivitu.
 • ODOLNÝ A SPOĽAHLIVÝ: Informácie o uhlíkovej stope plastických mazív CERAN je možné získať pomocou špeciálnej kalkulačky, ktorá je overená spoločnosťou VERITAS. Technológia CERAN výrazne znižuje globálnu stopu CO2, ktorú zanechávate. Požiadajte o úsporu CO2 prispôsobenú vašim potrebám!

eco-TIP: Vedeli ste, že...?

Plastické mazivá TOTAL CERAN neobsahujú žiadne ťažké kovy ani komponenty škodlivé pre prírodu. Naše mazivá sú v súlade s našou ambíciou znižovať uhlíkovú stopu a byť maximálne šetrní k životnému prostrediu. Mazivá Ceran vám teda pomáhajú a šetria prírodu.

Zaregistrujte sa pre odber NEWSLETTERU!

A získajte to najzaujímavejšie zo sveta TotalEnergies

PRÁVNE UPOZORNENIE

Chcem sa prihlásiť sa na odber Newslettera a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu Newslettera je možné sa kedykoľvek odhlásiť tu alebo prostredníctvom odkazu v zaslanom Newsletteri.