Skip to content

Spoločnosť TotalEnergies Lubrifiants ponúka pokrokové a nadčasové technológie na báze kalcium-sulfonátového komplexu, ktoré sú vyvinuté v úzkej spolupráci s významnými výrobcami zariadení. Vysoký výkon mazív CERAN sa dosahuje patentovaným výrobným procesom. Vďaka nemu vzniká špecifická trojrozmerná morfológia plastických mazív CERAN.

To najdôležitejšie o mazive Ceran

Ceran je plastické mazivo na báze kalcium-sulfonátového komplexu, ktoré je odolné proti vode a extrémnemu zaťaženiu. Toto viacúčelové plastické mazivo sa odporúča do náročných prevádzkových podmienok, pri ktorých dochádza k vysokému zaťaženiu vrátane rázov, do prašného či vlhkého prostredia alebo do prostredia s vysokými teplotami.
Mazivo CERAN je vhodné na mazanie všetkých mechanizmov a častí s vysokým zaťažením a rázmi a do prevádzkových podmienok, kde je mazivo často v kontakte s vodou (vďaka posilneným antikoróznym schopnostiam je vhodné aj do prostredia so slanou alebo znečistenou vodou). Vďaka vysokému výkonu sa na celom svete dokázalo, že technológia CERAN významne znižuje celkové náklady (TCO), napríklad znížením počtu porúch ložísk, znížením spotreby maziva a znížením údržby a prestojov strojov. Mazivá CERAN neobsahujú žiadne aditíva a vďaka svojej špeciálnej morfológii poskytujú vynikajúcu ochranu proti vysokému tlaku, oteru kovu a korózii. V prípade kontaminácie vodou je mazivo CERAN schopné absorbovať až 30 – 40 % vody bez zmeny konzistencie alebo výkonu. Pre túto výnimočnú vlastnosť sú plastické mazivá CERAN najlepšou voľbou v aplikáciách, kde je nutná prítomnosť vody, napríklad v oceliarskom, papierenskom a ťažobnom priemysle.

 

Aké výhody vám Ceran poskytuje?

 • Odolnosť proti veľkým záťažiam a zmenám teplôt
 • Ochrana proti opotrebeniu a korózii
 • Významné zníženie počtu servisných odstávok strojov
 • Zníženie rizika poškodenia zariadení
 • Vysoká mechanická a šmyková stabilita
 • Veľmi dobrý výkon pri vysokých a nízkych teplotách
 • Jednoduchá čerpateľnosť
 • Veľká oxidačná stabilita a odolnosť proti vymývaniu

Ceran – unikátny produkt, ktorý je:

 • JEDINEČNÝ: Pomocou patentovaného výrobného procesu sa uskutočňuje premena na kryštalický kalcit, ktorý je základom inverzných miciel s veľkosťou nanočastíc. A práve tie sú kľúčové na dosiahnutie jedinečných vlastností plastických mazív CERAN.
 • VŠETKO V JEDNOM: CERAN je najlepšou voľbou pre mazanie v náročných podmienkach s vysokou koncentráciou vody, pri vysokom zaťažení a vysokých teplotách, napríklad v oceliarskom, papierenskom a ťažobnom priemysle.
 • ÚSPORNÝ: Z referencií z celého sveta vidno, že patentovaná technológia CERAN výrazne znižuje celkové náklady spojené s vlastníctvom (TCO). Na požiadanie vám môžeme poskytnúť výpočet TCO na mieru.
 • ÚČINNÝ: Vďaka vysokému výkonu maziva sa znižuje jeho spotreba, zjednodušuje sa údržba a predlžuje životnosť ložísk. Menej odstávok znamená vyššiu produktivitu.
 • ODOLNÝ A SPOĽAHLIVÝ: Informácie o uhlíkovej stope plastických mazív CERAN je možné získať pomocou špeciálnej kalkulačky, ktorá je overená spoločnosťou VERITAS. Technológia CERAN výrazne znižuje globálnu stopu CO2, ktorú zanechávate. Požiadajte o úsporu CO2 prispôsobenú vašim potrebám!

eco-TIP: Vedeli ste, že...?

Plastické mazivá TOTAL CERAN neobsahujú žiadne ťažké kovy ani komponenty škodlivé pre prírodu. Naše mazivá sú v súlade s našou ambíciou znižovať uhlíkovú stopu a byť maximálne šetrní k životnému prostrediu. Mazivá Ceran vám teda pomáhajú a šetria prírodu.

Zaregistrujte sa pre odber NEWSLETTERU!

A získajte to najzaujímavejšie zo sveta TotalEnergies

PRÁVNE UPOZORNENIE

Všetky informácie o ochrane osobných údajov nájdete na stránke Zásady spracúvania osobných údajov a cookies.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.