Skip to content

Vo svete motoršportu ktorý rýchlo napreduje, hrá TotalEnergies Lubrifiants integrálnu úlohu! Preteky predstavujú záverečné laboratórium na vývoj produktov pre automobilových spotrebiteľov zajtrajška, preto je TotalEnergies aktívnym hráčom i v motoršportoch. Dodávame pretekárskym tímom i organizátorom produkty a služby výnimočnej kvality. Tým, že dávame naše know-how k dispozícii vodičom, garantujeme optimálnu ochranu, spoľahlivosť a výkon pre ich motory. Takýmto spôsobom dláždi naše úsilie v oblasti výskumu a vývoja cestu k víťazstvám na pretekárskej dráhe!

TotalEnergies a motoršport

logo.jpg

Formula 1

Formula 1 (F1) ako vrchol všetkých motoršportov musí byť aktívne zapojená do hľadania čistých technológií a neustáleho vylepšovania. TotalEnergies je hrdý na to, že je súčasťou úsilia Formuly 1 pri obhajovaní jej pozície ako uznávanej liahne inovatívnych nápadov.

Zapojenie spoločnosti TotalEnergies v pretekoch F1 potvrdzuje naše odhodlanie vyrábať naše produkty ešte výkonnejšie. Tímy našich zamestnancov pracujúcich na výskume a vývoji palív a mazív sa snažia o to, aby predbehli konkurenciu o celé kolo!

Majstrovstvá sveta v rallye 

TotalEnergies je hrdý na to, že dodáva vysokovýkonné mazivá pre Citroën a pomáha tak jeho automobilom pravidelne víťaziť v Majstrovstvách sveta v rallye (World Rally Championships – WRC). V roku 2011 získal tím Citroën-Total svoj siedmy titul Svetových výrobcov (World Manufacturers), pričom Sébastien Loeb a Daniel Elena si ako posádka zaistili titul majstrov sveta už ôsmy raz za sebou. TotalEnergies poskytuje motorový olej, prevodový olej a kvapalinu do hydraulického systému, rovnako ako skúsený sprievodný tím.

Naši inžinieri vychádzajú v ústrety požiadavke vyvinúť mazivo, ktoré dokáže vytvoriť olejový film v hrúbke iba niekoľkých mikrometrov, napriek tomu však znižuje trenie natoľko, že výkon motora je perfektný. Náš tím uskutočňuje časté analýzy vzoriek oleja, aby sme zaistili že vozidlá Citroën DS3 pre preteky WRC získajú z našich mazív to najlepšie či už v spaľujúcej horúčave niekde na Cypre, alebo pri mrazivých teplotách vo Švédsku. I keď je na každej rallye povolený iba jediný motor, produkty svetovej triedy ktoré TotalEnergies dodáva, sú v akýchkoľvek podmienkach pre tím Citroën-Total kľúčom k úspechu.

Rallye Dakar

TotalEnergies sa stal významným partnerom rallye Dakar, legendárnej udalosti na samej špičke športovej pyramídy v oblasti rallye, udalosti, ktorá sa stala skutočne medzinárodnou.

K neuveriteľnému dobrodružstvu pre ľudí a pre šport, obohatenému o objavovanie, stretávanie a nezabudnuteľné situácie, prispieva TotalEnergies svojou podporou ďaleko za hranice samotných dodávok paliva.

ELF a motoršport

ELF logo

Svoj záujem a vášeň pre preteky a motoršporty dáva ELF najavo od roku 1967. Značka TotalEnergies udržuje už desiatky rokov blízke vzťahy s najlepšími svetovými výrobcami motorov a prevodoviek. Vkladáme úsilie nášho výskumu a vývoja do špičkového zariadenia, aby sme dodávali pretekárske oleje a mazivá na mieru a navrhnuté s ohľadom na prioritu tohto priemyslového odvetvia: Výkon!

Vďaka nášmu partnerstvu s pretekárskymi tímami majstrovstiev sveta superbikov (World Superbike), majstrovstiev sveta cestných motocyklov (MotoGP), svetovej série Renault a vytrvalostných pretekov World Endurance, získal ELF celosvetové renomé v najprestížnejších automobilových súťažiach. Mnohé víťazstvá získané vodičmi, ktorí jazdili v našich farbách, učinili z pretekárskych produktov ELF jednotky vo svete motoršportu.

Svetová séria Renault 

Na stretnutí ktoré priemerne priláka viacej než 100 000 divákov, súperia o titul mladí vodiči v štyroch medzinárodných kategóriách (Formula Renault 3.5 Series, Eurocup Mégane Trophy, Eurocup Formula Renault 2.0 a Eurocup Clio). Chcú tak urobiť kariéru v najvyšších motoristických súťažiach.

ELF spolupracuje s Renault Sport Technologies už mnoho rokov a rozvinul veľmi blízke vzťahy na všetkých technických, športových a obchodných úrovniach, okrem iného ako oficiálny dodávateľ mazív pre všetky vozidlá. Medzinárodná príprava programu pretekov je jedinečná pre svoju rozmanitosť, kvalitu a výber miesta na legendárnych okruhoch, čo dohromady vytvára atraktívnu ukážku toho najlepšieho z odborných znalostí a už dlho trvajúceho záujmu o motoršport zo strany spoločnosti Renault a značky ELF. Toto je jedinečná príležitosť vidieť preteky a zároveň to, čo sa deje v zákulisí pretekárskej dráhy.

MotoGP / World Superbike 

Vo svete motocyklov je značka ELF synonymom pre špičkový výkon. Preto sa už mnoho rokov spoliehajú medzinárodní výrobcovia ako sú HONDA alebo KAWASAKI a tímy ako napr. LCR HONDA, na produkty a sponzorstvo od ELF pri najdôležitejších motocyklových pretekoch a súťažiach, predovšetkým pokiaľ ide o MotoGP a triedu World Superbike v Majstrovstvách sveta cestných motocyklov Grand Prix.

Na súťaži MotoGP sa stretávajú najlepší motocykloví jazdci sveta. Pretekajú na strojoch s obsahom 1 000 cm3 so štvortaktným motorom. Majstrovstvá MotoGP sú vrcholom 18 súťaží Grand Prix usporadúvaných od marca do novembra.

Svetový šampionát Superbikov sa zrodil v Spojených štátoch a zúčastňujú sa na ňom štvortaktné motocykle, ktoré boli vyvinuté z komerčnej sériovej výroby. V tejto triede štartovali v 80. rokoch 20. storočia spoločne Eddie Lawson, Wayne Rainey a Kevin Schwantz predtým, než sa stali majstrami sveta v obsahu 500 cm3. Z iniciatívy výrobcov usporiadali Superbiky svoje prvé majstrovstvá sveta v roku 1988. Za posledných 20 rokov korunoval Superbike mnohé hviezdy okruhu, vrátane Carla Fogartyho, Scotta Russella, Johna Kocinského, Colina Edwardsa, Troye Baylissa a Bena Spiesa.

V roku 2012 vzniklo ešte pevnejšie partnerstvo, ktoré podporuje oficiálne tímy Kawasaki KRT v súťaži WSBK a Delta Fin ve WSS, satelitní tím Pedercini v WSBK a SST1000, nehovoriac o tíme SRC pre Endurance a FSBK.

LCR Honda

Od roku 2009 sa ELF spolu s tímom LCR Honda ktorý vedie Lucio Cecchinello, angažuje v pretekoch MotoGP, osobitnej kategórii motocyklových súťaží na pretekárskych dráhach. Špeciálny motocykel použitý pre tieto preteky vyvinuli inžinieri spoločnosti Honda za technologického prispenia tímov ELF z oddelenia pretekárskych palív a aditív.

Marc VDS

Ako súčasť série MotoGP sponzoruje TotalEnergies Motorsports pretekársky tím Marc VDS v majstrovstvách Moto2, „predskokanov“ kategórie MotoGP. I keď sa v tejto novej kategórii preteká len 2 roky, vždy priťahuje veľký počet jazdcov a sľubuje pri pretekoch veľkolepý zážitok.

Zaregistrujte sa pre odber NEWSLETTERU!

A získajte to najzaujímavejšie zo sveta TotalEnergies

PRÁVNE UPOZORNENIE

Chcem sa prihlásiť sa na odber Newslettera a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu Newslettera je možné sa kedykoľvek odhlásiť tu alebo prostredníctvom odkazu v zaslanom Newsletteri.