Skip to content

Overené: Nové letecké palivo znižuje emisie CO2 o tri tony

Cestujúci mali počas letu z Nice do Paríža zaujímavý zážitok. Lietadlo bolo poháňané palivom, ktoré bolo z 30 % obnoviteľné.

Cisterna TotalEnergies s udržateľným palivom tankuje palivo do dopravného lietadla

 

Let 6235 spoločnosti Air France, ktorý odštartoval 1. októbra o 18:30 z letiska Nice Côte d'Azur a smeroval na parížske letisko Orly, predstavoval jedinečný moment v úsilí o zníženie emisií oxidu uhličitého v leteckej doprave.

Palivová nádrž lietadla obsahovala špeciálne palivo od spoločnosti TotalEnergies s 30 % podielom udržateľných zdrojov.

Z čoho bolo vyrobené udržateľné palivo?

Biopalivo pre tento let bolo vyrobené z použitých kuchynských olejov – odpadu a zvyškov, ktoré vznikajú v obehovom hospodárstve. Spoločnosť TotalEnergies vyrobila palivo vo svojej biorafinérii v La (Bouches-du-Rhône) a v závode v Oudalle (Seine-Maritime).

Používanie šetrného paliva viedlo k zníženiu emisií CO2 o 3 tony.

Mimoriadny let sa uskutočnil v rámci Nice Transition Days, medzinárodného festivalu oslavujúceho ekologické inovácie, a Transition Forum, ekonomickej konferencie zameranej na urýchlenie prechodu k nízkouhlíkovej budúcnosti.

Aká je budúcnosť udržateľného leteckého paliva?

Let z Nice do Paríža bol ďalším krokom spoločností Air France a TotalEnergies na podporu a rozvoj výroby udržateľného leteckého paliva, čo je predpokladom jeho celosvetového nasadenia na letiskách.

 

Zástupcovia spoločností TotalEnergies a Air France pred lietadlom na letisku v Nice vo Francúzsku

(Zdroj: Aeroport Nice)

Naše udržateľné letecké palivo (SAF – Sustainable Aviation Fuel) je okamžite dostupnou možnosťou na výrazné zníženie emisií CO2 v letectve. Počas celého životného cyklu produkuje v priemere o 80 % menej CO2. Možno ho dodatočne vpraviť do existujúcej skladovacej a distribučnej infraštruktúry, lietadiel a motorov bez akýchkoľvek úprav.

Spoločnosť TotalEnergies dodáva kvalitné letecké palivá a mazivá leteckým spoločnostiam, armáde, leteckému priemyslu a majiteľom malých športových a ultraľahkých lietadiel. Ponúkame aj veľkoobchodný predaj leteckých palív a mazív iným letiskám alebo iným subjektom.

Pozrite si náš sortiment leteckého paliva, petroleja, benzínu a mazív.

Zdieľať na FacebookZdieľať na Facebook

Zaregistrujte sa pre odber NEWSLETTERU!

A získajte to najzaujímavejšie zo sveta TotalEnergies

PRÁVNE UPOZORNENIE

Všetky informácie o ochrane osobných údajov nájdete na stránke Zásady spracúvania osobných údajov a cookies.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.