Skip to content

Mazivá musia mať náskok pred technologickými zmenami, prispôsobovať sa medzinárodným normám a vyhovovať priemyslovým požiadavkám. Aby to všetko spĺňali, vybudovala si spoločnosť TotalEnergies Lubrifiants silné partnerstvá s medzinárodnými výrobcami medzi ktorých patria:

  

CITROËN

Partnerstvo medzi spoločnosťou TotalEnergies a francúzskou automobilkou CITROËN je skutočne historické. V roku 1968 začal TotalEnergies vyvíjať mazivo pre CITROËN DS, ktoré malo vyriešiť problémy pri zážihu a problémy s nečistotami. Výsledkom tímovej spolupráce, ktorá trvá viac než 40 rokov,  je výroba vysokokvalitných mazív a bezkonkurenčné traťové rekordy v motoršporte. V súčasnosti je partnerstvo týchto dvoch spoločností na priemyslovej a globálnej úrovni a popri motoršporte pokrýva aj technológie, obchod a školenia.

PEUGEOT

Spoločnosti TotalEnergies a PEUGEOT sú partnermi od roku 1995 a vzájomnú dôveru jeden druhému potvrdili nedávno obnovením svojich partnerských dohôd. Obnovenie dohôd nebolo žiadnym prekvapením, pretože mazivá TotalEnergies sú jedinou značkou, ktorú francúzska automobilka schválila pre všetky svoje modely. Prečo? Pretože naše ciele sú identické. Výskumníci zo spoločností TotalEnergies a PEUGEOT vyvíjajú mazivá budúcnosti: oleje, ktoré umožňujú čoraz vyšší výkon paliva a ktoré sú čoraz ohľaduplnejšie voči životnému prostrediu.

MAZDA 

TotalEnergies je európskym partnerom MAZDA Motor Corporation v oblasti mazív od roku 2003. Spoločne vyvinuli sortiment olejov MAZDA Original Oil pre vozidlá MAZDA. Pri každom modeli spĺňajú tieto oleje všetky požiadavky týkajúce sa kvality a záručnej lehoty. Sortiment je však zároveň navrhnutý špecificky pre novú prelomovú technológiu spoločnosti MAZDA, nazývanú SKYACTIV.

KIA

V roku 2011 uzavreli kórejská automobilka KIA Motors Corporation a spoločnosť TotalEnergies Lubrifiants dohodu o päťročnej medzinárodnej spolupráci*. TotalEnergies Lubrifiants sa stal odporúčaným partnerom pre KIA v predaji mazív naprieč všetkými sieťami popredajného servisu vo vymenovaných krajinách. TotalEnergies je tiež hlavným dodávateľom motorového oleja pre prvé plnenie v továrňach KIA a HYUNDAI po celom svete.

* Platí pre celý svet s výnimkou Európy a Južnej Kórei

Great Wall Motors

Vo februári 2012 podpísal TotalEnergies Lubrifiants medzinárodnú dohodu s čínskym GREAT WALL MOTORS. Je oficiálne odporučeným partnerom GREAT WALL MOTORS pre jeho kľúčové trhy. Partneri kladú dôraz na základné hodnoty profesionality, odbornosti a zamerania na zákazníka. Partnerstvo posilňuje dva spoločné ciele: rast podielu oboch spoločností na čínskom trhu a ich prítomnosti na globálnom trhu, a spoluprácu na vývoji vysokokvalitných produktov a služieb, ktoré vychádzajú v ústrety požiadavkám motoristov.

DAF

Vzťahy so spoločnosťou DAF začali s prvými dodávkami zábehových olejov od Fina Netherlands na začiatku 90. rokov. Toto technicko-obchodné partnerstvo s holandským výrobcom nám pomohlo stať sa dodávateľom číslo 1 pre prvé plnenie a hlavným dodávateľom  v európskom programe spoločnosti DAF pre mazivá do servisnej siete (Genuine After Market Lubricant).

ZF

V roku 2007 začali TotalEnergies a nemecký dodávateľ automobilov ZF vývoj vysokokvalitného maziva určeného pre silne namáhané manuálne prevodovky. V roku 2010 bol náš produkt schválený spoločnosťou ZF pre výmenný interval oleja 540 000 km. V súčasnosti sme oficiálnym dodávateľom  prvého plnenia,  rovnako ako vybraným dodávateľom  pre servisné plnenie.

Scania

TotalEnergies a švédsky automobilový výrobca SCANIA spolupracujú na vývoji  mazív,  ktoré sú navrhnuté špeciálne pre nákladné automobily a autobusy.

Renault Trucks 

Spolupráca medzi spoločnosťou TotalEnergies a francúzskym RENAULT TRUCKS začala v roku 1979 pri vývoji produktovej skupiny olejov Renault Trucks Oils (RTO). Spoločnosti obnovili svoju partnerskú zmluvu až do januára 2016; týka sa všetkých pričlenených organizácií, kde RENAULT TRUCKS a TotalEnergies vykonávajú svoje komerčné aktivity.

CLAAS

TotalEnergies a nemecký výrobca poľnohospodárskych strojov CLAAS sú spojení od roku 2005 tak, že pokračujú v partnerstve začatom  medzi spoločnosťami ELF a Renault Agriculture. Po štyroch  rokoch úspešnej spolupráce obnovili CLAAS a TotalEnergies svoju partnerskú zmluvu v roku 2009.  Spoločnosť CLAAS, svetová jednotka v poľnohospodárskych strojoch, odporúča vybraný rad našich mazív v každom svojom manuáli pre údržbu.

  

Značka ELF je zameraná na výkony. Jej vášeň sa prejavuje tak, že značka je už desaťročia zapojená v motoršporte a v historických partnerstvách s medzinárodnými výrobcami a výskumnými tímami, ku ktorým patria:

RENAULT

ELF vyvíja pre RENAULT produkty na zákazku od roku 1968 a disponuje dvoma tímami, ktoré sa zaoberajú výskumom a vývojom a sú určené výhradne pre jeho partnera. To znamená, že schválené mazivá ELF sú k dispozícii vo väčšine distribučných sietí spoločnosti RENAULT po celom svete. Prvý tím sídli v CRES (výskumnom centre ELF v Solaize vo Francúzsku). Druhý je permanentne na telefóne na pretekárskych okruhoch  počas Grand Prix a pri privátnych testovacích akciách. Oba tímy používajú veľmi pokročilé štúdie a analýzy vedúce k technickým riešeniam  navrhnutým pre víťazstvo.

Naše technické partnerstvo,  práve tak inovatívne ako kreatívne, už prinieslo sériu celoživotných prevodových olejov pre prevodovky RENAULT či motorových olejov šetrných voči palivu. Naši inžinieri a tímy vo výskumných laboratóriách sú neustále v spojení. Toto know-how zdieľané spoločnosťami RENAULT a ELF je vždy stimulované výzvami, ktoré motoršport prináša a umožňuje nám spoločne predvídať technologické požiadavky nových spôsobov pohonu.

DACIA;

DACIA, jedna z obchodných značiek spoločnosti RENAULT, odporúča výhradne mazivá od ELF. ELF a DACIA spolupracujú na zdokonalení výkonu vášho vozidla. Mazivá ELF sa odporúčajú aj pre značky Logan, Sandero, Duster a Lodgy, ktoré profitujú z technológií ELF vyznačujúcich sa povestnou spoľahlivosťou.

KAWASAKI

ELF a KAWASAKI pracujú spoločne na návrhu mazív pre motocykle a KAWASAKI oficiálne odporúča značku ELF.

NISSAN

ELF a NISSAN sú priemyslovými a výskumnými partnermi, ktorí spolupracujú na najnovších technologických inováciách. Oleje Nissan Genuine Oils sú v Európe jedinečné vďaka svojmu zloženiu, navrhnutému spoločnosťou ELF a schválenému Nissanom. V roku 2012 došlo k rozšíreniu európskeho popredajného partnerstva medzi spoločnosťami Nissan a Elf. Oleje Nissan Genuine Oils vám umožnia vydolovať z vášho Nissanu dlhodobo ten najlepší výkon.

Olej NISSAN Genuine Oil od ELF

Motorový olej Nissan je schválený a odporučený spoločnosťou Nissan Japonsko pre všetky jej benzínové a naftové motory. Nissan Genuine Oils sú vysoko kvalitné produkty navrhnuté tak, aby vyhovovali nárokom vozidiel Nissan. Ich optimalizovaná viskozita redukuje trenie pri štarte a opotrebovanie pri nízkych teplotách, čím umožňuje vodičom aby sa tešili z najlepšieho výkonu a úžasne sa zvyšujúcej dĺžky života ich vozidla. 

Zaregistrujte sa pre odber NEWSLETTERU!

A získajte to najzaujímavejšie zo sveta TotalEnergies

PRÁVNE UPOZORNENIE

Chcem sa prihlásiť sa na odber Newslettera a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu Newslettera je možné sa kedykoľvek odhlásiť tu alebo prostredníctvom odkazu v zaslanom Newsletteri.